Weekendowa linia autobusowa do rybnickich kąpielisk ponownie w ruchu

Podróżni cieszyć się mogą na wieść o powrocie weekendowej linii autobusowej, zarządzanej przez Komunikację Miejską Rybnik. Ta szczególna trasa umożliwi mieszkańcom dotarcie do takich miejsc kąpielowych jak Pniowiec czy Ruda. Przekonajcie się sami, jaką trasę przedstawia nowa linia PR. To naprawdę pozytywna informacja, zwłaszcza że zapowiadany jest kolejny gorący weekend. Bez wątpienia mnóstwo osób planuje wybrać się wówczas na kąpieliska.

Począwszy od jutra, to jest od 6 lipca, linia PR będzie kursować każdego weekendu – soboty i niedziele. Jest to reaktywacja funkcjonowania tej linii po pewnym czasie przerwy. Trasa przejazdu PR uległa jednak drobnym modyfikacjom w stosunku do roku 2021.

„Tak, to prawda – linia PR wraca na swoją trasę. Jest to specjalna weekendowa trasa, która w sezonie letnim umożliwi pasażerom dotarcie do kąpielisk Ruda i Pniowiec. Autobusy będą jeździły co godzinę na tej trasie, a mianowicie Śródmieście Plac Wolności – Stodoły Kaplica” – potwierdza Łukasz Kosobucki, prezes KM Rybnik.