Siódma edycja Bike Race Zamysłów nadchodzi – trwają zapisy!

Zgłoszenia na siódmą edycję popularnych zawodów Bike Race Zamysłów są już otwarte, a impreza odbędzie się 7 lipca. Jeżeli jesteś wielbicielem jazdy na rowerze pośród zieleni, te zawody są stworzone specjalnie dla Ciebie i nie powinieneś zwlekać z zapisami.

Środowisko Dzielnicy Zamysłów będzie tłem dla zawodów, z konkretnym miejscem startu w okolicach Rajzapunktu przy ulicy Walentego Pełczyńskiego. Impreza jest organizowana we współpracy z MOSiR-em.

Biuro zawodów będzie czynne od 8:30 do 12:20 dla głównego wyścigu. O godzinie 10:00 nastąpi start kategorii PRO, podczas którego uczestnicy pokonają trzy okrążenia. Dziesięć minut później wystartują zawodnicy kategorii SPORT, którzy będą musieli przejechać dwie pętle.

O godzinie 12:30 najmłodsi uczestnicy (0-3 lata) ruszą na trasę w kategorii BAJTEL. W tym samym czasie wystartują także starszacy maluchy (4-6 lat) w kategorii BAJTEL STARSZY. Następnie, o godzinie 12:40, na trasę ruszą juniorzy (7-12 lat), którzy będą musieli pokonać trzy małe okrążenia. Amatorzy (kategoria AMATOR) wystartują o godzinie 13:00 i ich wyzwanie to jedno okrążenie.

Planowana dekoracja zwycięzców odbędzie się około godziny 15:30. Organizatorzy przewidzieli specjalne nagrody dla uczestników z Zamysłowa w każdej kategorii.

Warto dodać, że to wydarzenie jest finansowane z budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika.