Policjanci z Czerwionki-Leszczyn bohatersko ratują życie 72-letniej kobiety z płonącego budynku

We wtorkowe ranki 25 czerwca, atmosfera na ulicy Polnej stała się gęsta od dramatycznych wydarzeń. Mieszkanie jednego z budynków przy tej ulicy stanęło w ogniu, a wewnątrz znajdowała się starsza, niepełnosprawna kobieta. Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zasłużyli na miano prawdziwych bohaterów, gdy dzięki ich szybkiej i odważnej interwencji udało się uratować 72-latkę przed nadciągającym niebezpieczeństwem.

Dramat rozgrywał się około godziny 8:00 rano. Pożar wybuchł w jednym z mieszkań, a zdolność do samodzielnej ewakuacji 72-letniej mieszkanki był ograniczona. Pierwszymi na miejscu byli funkcjonariusze policji z Czerwionki-Leszczyn. Widok czarnego dymu unoszącego się ponad budynkiem oraz krzyki kobiety o pomoc skierowały ich natychmiastowe działania.

Bezwzględnie ignorując możliwe zagrożenia, policjanci wyłamali drzwi do mieszkania. W pomieszczeniach panowało pełne zadymienie, co utrudniało orientację. Mimo to, zauważyli starszą kobietę leżącą w łóżku i niezwłocznie wynieśli ją na świeże powietrze. Pozostali mieszkańcy budynku opuścili swoje domy samodzielnie.

Na miejsce zdarzenia niebawem przybyły dodatkowe służby ratunkowe: pogotowie medyczne oraz straż pożarna. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia ognia, podczas gdy załoga karetki pogotowia zajęła się opieką nad uratowaną kobietą. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, 72-latka wyszła z pożaru bez poważniejszych obrażeń.

Przeprowadzone śledztwo wykazało, że pożar był wynikiem nieodpowiedzialnego zachowania 78-letniego mężczyzny, właściciela mieszkania. Zdecydował on użyć paneli podłogowych jako opału w piecu, nie mając odpowiednich narzędzi do ich przecięcia. Po rozpaleniu ognia udał się na zakupy, pozostawiając płonący piec bez nadzoru. Badania wykazały, że miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.

Jego roztargnienie mogło doprowadzić do tragedii. Teraz mężczyzna będzie musiał stawić czoła poważnym konsekwencjom prawnym, które mogą wynieść do 5 lat pozbawienia wolności.

Ta historia jest jasnym przypomnieniem o znaczeniu odpowiedzialnego zachowania, a także szybkiej i skutecznej reakcji służb ratunkowych. Dzięki profesjonalizmowi i odwadze policjantów z Czerwionki-Leszczyn, życie starszej kobiety zostało uratowane, a potencjalna tragedia została zapobieżona.