Wspaniały wyścig podczas XIV Półmaratonu Księżycowego w Rybniku

Wieczór 22 czerwca 2024 roku był pełen emocji i sportowych zmagania. Tego dnia ulice naszego miasta ożyły z powodu XIV Półmaratonu Księżycowego. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 1100 biegaczy, którzy rywalizowali w doskonałych warunkach atmosferycznych, co wpłynęło na pozytywny nastrój podczas imprezy.

Tradycyjnie nagrody dla najlepszych zawodników wręczył Damian Mrowiec, Starosta Powiatu Rybnickiego. Jego obecność podkreśliła wagę tego wydarzenia dla lokalnej społeczności i nadała mu szczególnie uroczysty charakter.

Znakomite rezultaty osiągnęli biegacze z rybnickiego powiatu. W kategorii kobiet triumfowała Michalina Janowska z Jejkowic, która pokonała trasę półmaratonu w czasie 1:30:57. Monika Zombrowska z tego samego miasta zajęła drugie miejsce z czasem 1:49:09, natomiast trzecie miejsce zdobyła Dominika Moazurek, kończąc bieg w 1:53:27. Sukces tych zawodniczek pokazał siłę biegaczy z Jejkowic.

W rywalizacji męskiej najwyższe podium zdobył Sebastian Marcol z Gaszowic, który ukończył bieg w imponującym czasie 1:17:12. Drugie miejsce przypadło Markowi Knesz z Jejkowic, który osiągnął czas 1:23:11. Trzecie miejsce zajął Ariel Wolny z Łukowa Śląskiego, kończąc bieg w 1:28:30. Wszyscy panowie reprezentowali swoje miasta na wysokim poziomie, dostarczając kibicom wielu emocji.

Wydarzenie przyciągnęło wielu entuzjastów biegania, którzy gorąco wspierali wszystkich uczestników. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, aby wyścig przebiegał gładko i bezpiecznie. Atmosfera tej nocy była niezapomniana, zarówno dla zawodników jak i kibiców.

Składamy serdeczne gratulacje dla wszystkich biegaczy, zarówno tych, którzy zdobyli medale, jak i tych, którzy pokonali trasę półmaratonu. Wasza determinacja i zaangażowanie są godne podziwu. Szczególne gratulacje należą się maratończykom z Jejkowic za ich niepodważalną dominację. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Półmaratonu Księżycowego oraz innych sportowych wydarzeniach naszego regionu.