Wakacyjne zamknięcie części ul. Niedobczyckiej w Rybniku do września

Rybnicka administracja miejska ogłasza wstrzymanie ruchu na pewnym odcinku ul. Niedobczyckiej na czas trwania letniego okresu wakacyjnego. Powodem tych restrykcji jest kontynuacja prac budowlanych związanych z drogą regionalną DR Racibórz-Pszczyna.

Począwszy od nadchodzącego poniedziałku, 24 czerwca, kierowcy będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi na fragmencie ul. Niedobczyckiej, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Wrzosową i Leszczyńskiego.

Agnieszka Skupień z Urzędu Miasta w Rybniku wyjaśnia, że przyczyną zamknięcia tej części drogi jest realizacja następnego etapu prac przy budowie drogi regionalnej. Te utrudnienia dla użytkowników drogi będą trwać aż do dnia 1 września. Pomimo to, przewidziano zachowanie dostępności dla pieszych na tym konkretnym odcinku drogi. Właściciele nieruchomości przyległych do drogi mogą być pewni, że dojazd do ich posesji będzie nadal możliwy.

Dla kierujących zostaną wyznaczone następujące trasy objazdów:

– objazd przez ul. Górnośląską: trasa prowadzi przez ul. Niedobczycką, ul. Plebiscytową oraz ul.Wodzisławską DK78, następnie przez rondo Niedobczyce-Paryż, a kończy się na ul. Hetmańskiej, skąd można dostać się do ul. Górnośląskiej,

– objazd poprzez ul. Plebiscytową: trasa zaczyna się na ul. Niedobczyckiej, prowadzi przez ul. Hetmańską, następnie przez rondo Niedobczyce-Paryż i kończy na ul. Wodzisławskiej DK78, skąd jest dojazd do ul. Plebiscytowej.