Awaria sieci wodociągowej w Rybniku. Ulica Narutowicza pozbawiona dostaw wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji działające na terenie miasta Rybnik poinformowało o wystąpieniu awarii sieci wodociągowej. Skutkiem tego zdarzenia, mieszkańcy ulicy Narutowicza pozbawieni są dostępu do bieżącej wody. Możliwe są także inne miejsca, gdzie mogą pojawić się podobne problemy.

W oficjalnym komunikacie firmy PWiK Rybnik czytamy, że 3 czerwca 2024 roku doszło do przerwy w dostawie wody spowodowanej uszkodzeniem sieci wodociągowej przez firmę trzecią. Awaria dotyczy mieszkańców ulicy Narutowicza od numeru 138 do 160 (numery parzyste) oraz domu o numerze 177 (numer nieparzysty). Przewidywane przywrócenie dostaw wody jest zaplanowane na godzinę 14:30 tego samego dnia.

Prócz wspomnianej awarii, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku wykonuje planowane prace na sieci wodociągowej. W związku z tym, w dniu dzisiejszym, czyli 3 czerwca 2024 roku, do godziny 14:00 nie będzie dostawy wody na ulicach Dobosza oraz Bronisława Czecha (od numeru 108 do 150).

Aktualnie, w kilku innych lokalizacjach trwają również utrudnienia związane z dostawą wody. Na liście tych lokacji znajdują się: Jejkowice (ulice: Główna i Poprzeczna), Rybnik Stodoły (ulica: Rudzka), Rybnik (ulica: Lektorska) oraz Chwałęcice (ulice: Dworska, Wiosenna, Czecha).