Tworzenie poszewek na poduszki w ramach akcji charytatywnej "Uszyj Jasia" dla małych pacjentów szpitala w Rybniku

25 maja w jednym z rybnickich centrów handlowych odbyło się wydarzenie o charakterze charytatywnym – „Uszyj Jasia”. Jest to ogólnopolska inicjatywa, która przez ponad dekadę była realizowana w różnych polskich miastach. Tym razem, po raz pierwszy, działania te miały miejsce w Rybniku i ich celem było wyprodukowanie poszewek na poduszki dla dzieci przebywających w tamtejszym szpitalu.

Inicjatywa dotycząca tworzenia poszewek na poduszki, które następnie trafiają do szpitali, zagościła w Rybniku. Przez okres sześciu godzin, w jednym z miejscowych centrów handlowych, rozgrywał się prawdziwy maraton krawiecki. Nie zabrakło osób chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu, a atmosfera tętniła życzliwością i radością płynącą z możliwości niesienia pomocy.

– Organizujemy te akcje w różnorodnych lokalizacjach i polskich miastach. Do ich realizacji potrzebne jest miejsce z dużym natężeniem ludzi, gdyż oprócz niezbędnych materiałów do szycia, kluczowe jest zaangażowanie społeczności. Kiedy rozstawiamy nasze maszyny do szycia, tłumaczymy przechodniom, że to nie są zwykłe warsztaty rękodzieła, ale miejsce, w którym można uczynić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Galeria handlowa jest w tym kontekście idealnym miejscem, ponieważ przyciąga różnorodne grupy ludzi. Informacja o możliwości uczestnictwa w warsztatach, nie wymagających wcześniejszych umiejętności krawieckich i dających szansę wsparcia lokalnego szpitala, cieszy się dużym zainteresowaniem – relacjonowała Marta Grzyb z PR Inspiration, koordynująca akcję „Uszyj Jasia”.