Zakluczenie umowy na kontynuację budowy stacjonarnego hospicjum w Rybniku-Niedobczycach

Dzisiejszy dzień to moment, kiedy podpisano umowę na dalszą budowę stacjonarnego hospicjum w Rybniku-Niedobczycach. Zgodnie z postanowieniami kontraktu, wykonawca otrzymuje 600 dni na ukończenie prac budowlanych. Tym samym, rozpoczyna się odliczanie do końca realizacji tego ważnego projektu.

Pragniemy przypomnieć, że proces wyboru wykonawcy został sfinalizowany pod koniec kwietnia. Miasto wybrało firmę Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Gliwic jako zwycięzcę przetargu na kontynuację budowy hospicjum przy ulicy Barbórki. Według umowy, przedsiębiorstwo ma za zadanie przeprowadzić wszystkie prace budowlane za sumę 37 036 764,69 zł.

Magistrat w Rybniku informuje, że ukończenie budowy jest planowane na rok 2025. Zgodnie z zapisami kontraktu, przedsiębiorstwo dysponuje okresem 600 dni od momentu podpisania umowy do realizacji zamówienia.

Kontrakt obejmuje nie tylko prace związane z budową samego obiektu hospicjum, ale także kompleksowe zagospodarowanie terenu. Oznacza to, że wykonawca będzie odpowiedzialny za realizację sieci zewnętrznych, drogi dojazdowej, drogi wewnętrznej, miejsc parkingowych, chodników i ścieżek dla pieszych, infrastruktury towarzyszącej, elementów małej architektury oraz terenów zielonych.