Dyskusja na temat zdrowia i bezpieczeństwa psychospołecznego w Filii WSBiNOZ z Łodzi w Rybniku

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, który ma swoją podstawową siedzibę w Łodzi, ale posiada również filię w Rybniku, jest organizatorem II Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pod nazwą „Zdrowie i bezpieczeństwo psychospołeczne w interdyscyplinarnym dyskursie”. Planowane jest przeprowadzenie tej konferencji w dniu 20 maja. Miejsce wydarzenia to ulica Kościuszki 54 w Rybniku, gdzie znajduje się budynek należący do Politechniki Śląskiej. Warto zaznaczyć, że pierwsza edycja tej konferencji była bardzo popularna. Obecnie możliwe są zapisy na kolejną edycję.

Konferencja ta stanowi kulminacyjny punkt kampanii społecznej prowadzonej przez łódzką WSBiNOZ, który nosi nazwę „Stop! Depresji”. Wydarzenie odbędzie się w rybnickiej filii uczelni. Zaplanowano serię wystąpień ekspertów z różnych dziedzin – praktyków, wykładowców uniwersyteckich oraz specjalistów z takich obszarów jak psychologia, pedagogika, kryminologia, prawo czy suicydologia. Dodatkowo, oprócz głównej części konferencji, uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w specjalistycznych warsztatach.

Konferencję uświetni obecność dr Halszki Witkowskiej – znanej polskiej suicydolożki. Prowadzić będzie ona ekspertów wykład na temat związku pomiędzy internetem a samobójstwami, analizując to zjawisko interdyscyplinarnie.