Zalety wspólnej oferty Kolei Śląskich, GZM i Polregio doceniło 3,3 tys. pasażerów w marcu

W marcu br. oferta Kolei Śląskich, Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (GZM) i Polregio przyciągnęła ponad 3,3 tysiąca pasażerów. Wdrożona pilotażowo 1 marca tego roku, propozycja ta stanowi dla podróżnych korzyść, umożliwiając większą swobodę i prostotę w przemieszczaniu się po obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Kluczowym elementem jest fakt, że pasażerowie mogą korzystać z jednego biletu do wyboru najszybszych dostępnych połączeń.

Taryfa Max Bilet Kolei Śląskich oferuje takie właśnie podróżowanie i to właśnie ona zdobyła aprobatę ponad 3,3 tys. osób w marcu. Najpopularniejszym wyborem okazał się bilet miesięczny za 189 zł, który umożliwia podróżowanie między trzema a sześcioma sąsiadującymi miastami Metropolii – z tej opcji skorzystało ponad 1,4 tys. osób. Z kolei bilet za 149 zł na dwa miasta zainteresował 1,1 tys. pasażerów, a opcję jednego miasta za 119 zł wybrało 500 osób. Najdroższy billet, kosztujący 249 zł, umożliwiający podróż po całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wybrało w marcu 264 pasażerów.

Prezes Kolei Śląskich, Patryk Świrski, wyraził satysfakcję z faktu realizacji projektu integracji przewoźników, o którym mówiono od wielu lat. Bilety Max Bilet można nabyć w kasach biletowych, biletomatach, pociągach Kolei Śląskich oraz przez aplikacje biletowe. Rzecznik prasowy Kolei Śląskich, Bartłomiej Wnuk, wyjaśnia, że odpowiednikami Max Biletu są Metrobilety GZM. Ceny obu są identyczne, ale Max Bilet zapewnia pełen wybór statutowych zniżek.