Zaproszenie dla mieszkańców Niewiadoma na edukacyjną wizytę w jarocińskiej biogazowni

Residentów dzielnicy Niewiadom, a także ich radnych, serdecznie zapraszamy na edukacyjne doświadczenie, które pozwoli z bliska obejrzeć funkcjonowanie jednej z najnowocześniejszych instalacji do produkcji zielonej energii – biogazowni komunalnej. Ta niecodzienna okazja przypada na najbliższą sobotę i stanowi doskonały moment na zdobycie praktycznej wiedzy oraz rozważenia kierunku, w którym powinny podążać ekologiczne decyzje w naszym mieście.

Wycieczka do biogazowni komunalnej jest całkowicie darmowa i odbędzie się 16 marca. Jest to wydarzenie skierowane głównie do mieszkańców i przedstawicieli rady dzielnicy, którzy będą zaangażowani w ewentualną przyszłą inwestycję.

W planach jest bowiem budowa miejskiej biogazowni na ulicy Sportowej, możliwe dofinansowanie tej inwestycji może wynieść nawet 100 milionów złotych. Za organizację tego wydarzenia odpowiada Zarząd Spółki Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego.

Celem tej wizyty jest nie tylko oswojenie uczestników z technologią przetwarzania odpadów biodegradowalnych, ale również jest to jedno z pierwszych kroków w realizacji dużego projektu budowy nowej, miejskiej biogazowni. To inwestycja, która ma na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, a potencjalne dofinansowanie podkreśla jej znaczenie dla społeczności.

Organizatorzy wydarzenia postawili na otwartość – o udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń. Jest to wyjątkowa okazja dla mieszkańców, by zobaczyć na własne oczy, jak nowoczesne technologie mogą przyczynić się do poprawy jakości życia w naszym mieście i jednocześnie dbać o naszą planetę.

W obliczu rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii i potrzeby dbania o środowisko naturalne, ten wyjazd stanowi ważny krok w kierunku edukacji i zaangażowania społeczności lokalnej w proekologiczne inicjatywy. To szansa na to, że mieszkańcy będą mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również zainspirować się do działań na rzecz zielonej energii w naszym mieście.