Kobieta z Rybnika naruszyła przepisy drogowe i została ukarana surowym mandatem

Na jednym ze skrzyżowań w dzielnicy Maroko-Nowiny w Rybniku doszło do kolizji drogowej. Incydent nie był wynikiem wypadku, a rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez jedną z uczestniczek. Jak informuje rzeczniczka rybnickiej policji, kobieta zlekceważyła czerwone światło na skrzyżowaniu i wtargnęła na jego teren, czym spowodowała stłuczkę.

Nie doszło na szczęście do poważnych konsekwencji zdrowotnych dla osób zaangażowanych w zdarzenie. Niemniej jednak, kierująca pojazdem, która była przyczyną kolizji, otrzymała dotkliwą karę finansową.

Aktualizacja (o godzinie 15:55): służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ruchu drogowego zaklasyfikowały omawiane zdarzenie jako kolizję drogową.

Jak powiedziała starszy aspirant Bogusława Kobeszko, 62-letnia mieszkanka Rybnika musiała zapłacić mandat na kwotę 1500 złotych oraz otrzymała 10 punktów karnych. Powodem tak surowej kary było jej bezmyślne wtargnięcie na skrzyżowanie, pomimo że sygnalizacja świetlna wyraźnie wskazywała czerwone światło.