Zmiany w organizacji ruchu autobusowego w Rybniku od marca – remont ulic Sportowej i Niewiadomskiej

Od pierwszego dnia marca, mieszkańcy Rybnika korzystający z komunikacji miejskiej będą musieli liczyć się ze zmianami trasy niektórych linii autobusowych. Jak poinformowała Komunikacja Miejska w Rybniku, konieczność wprowadzenia nowych objazdów wynika z planowanego na ten czas remontu dwóch ważnych arterii miejskich – ulic Sportowej i Niewiadomskiej.

Aby zrekompensować utrudnienia dla pasażerów, operator komunikacji wprowadzi dwie nowe linie autobusowe – numer 21 oraz 39. Wiadomość ta jest istotna szczególnie dla osób, które na co dzień korzystają z transportu publicznego na terenie miasta.

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje o planach przebudowy drogi w dzielnicy Niewiadom. Jest to istotne wydarzenie dla wszystkich kierowców. Od pierwszego dnia marca, ruch na ulicy Sportowej zostanie całkowicie wstrzymany. Prace remontowe będą obejmować fragment drogi od przejazdu kolejowego aż do miejsca, gdzie krzyżuje się ona z ulicą Gustawa Morcinka.

Prace drogowe nie ominą również autobusów miejskich. Z tego powodu na czas remontu zmienią się trasy niektórych linii. Zmiany te mają na celu zapewnienie pasażerom możliwości dotarcia do wszystkich punktów miasta mimo utrudnień wynikających z remontu.