Teleportacja nieosiągalna: Komunikacyjne utrudnienia na trasie Rybnik – Gliwice

Jeśli jesteś jednym z wielu mieszkańców Rybnika, którzy zwykle korzystają z publicznych środków transportu, to pewnie zdajesz sobie sprawę, jak skomplikowane potrafi być dojechanie autobusem lub pociągiem do pobliskich Gliwic. Do niedawna na tej trasie działało dwóch prywatnych przewoźników. Niemniej jednak, od początku lutego 2024 roku pozostał tylko jeden, co dodatkowo skomplikowało sytuację. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że pociągi nie kursują na tej trasie od wielu lat.

Firma przewozowa SYLMAR, będąca aktualnie jedynym dostawcą usług transportowych na linii Rybnik – Gliwice, poinformowała na swojej stronie internetowej o zmianach w rozkładzie jazdy, które weszły w życie od 1 lutego 2024 r. W rezultacie tych zmian liczba kursów autobusów obsługujących tę trasę została ograniczona do sześciu dziennie.

Podróżowanie między Rybnikiem a Gliwicami autobusami czy pociągami bywało dotychczas trudne. Sytuację nieco ułatwiały dwie firmy prywatnych przewoźników, Sylmar i MK Travel, które obsługiwały tę trasę. Niestety, od dnia 1 lutego 2024 roku sytuacja uległa istotnej zmianie, co zdecydowanie utrudniło podróżowanie na tej trasie. Teraz mieszkańcy Rybnika mają do wyboru jedynie sześć kursów na tej trasie, co stanowi wyzwanie dla osób regularnie korzystających z tej trasy.