Reaktywacja oddziału wewnętrznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku

Jest duża szansa, że oddział interny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku zostanie reaktywowany. W ostatni poniedziałek miesiąca, dokładnie 29 stycznia, kierownictwo tej placówki medycznej podpisało zawczasu umowę z nowo wybranym ordynatorem tego oddziału. Pozostaje pytanie, kiedy dokładnie rozpocznie on swoją działalność?

Musimy pamiętać, że oddział interny w Rybniku został zamknięty w połowie 2021 roku. Do takiej sytuacji doprowadziły niesnaski między lekarzami a ówczesną dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 – Ewą Ficą. Lekarze nie zgadzali się z jej sposobem zarządzania szpitalem oraz otrzymywali niekorzystne warunki pracy i płacy, co doprowadziło do zamknięcia oddziału. Przez ponad trzy lata oddział wewnętrzny był nieczynny. Brak działającej interny doprowadził do sytuacji, w której Narodowy Fundusz Zdrowia zagroził likwidacją Oddziału Ratunkowego.

Wygląda na to, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku ma szansę wyjść z tej trudnej sytuacji. Udało się bowiem znaleźć osobę, która objęła stanowisko szefa oddziału wewnętrznego.