Rybniccy maturzyści podzielili się jedzeniem

W Rybniku, młodzi ludzie dojrzewający do dorosłości zaczynają uczyć innych mieszkańców miasta, jak unikać marnowania żywności. Po zakończonych studniówkach, postanowili oni przekazać resztki jedzenia do lokalnych lodówek społecznościowych, wypełniając każdą dostępną półkę.

Użytkownicy internetu nie kryli swego entuzjazmu wobec takiego zachowania maturzystów. Anna Sowik-Złotoś, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, również wyrażała swoje uznanie dla tych młodych ludzi. Wyraźnie podkreśliła, że młodsze pokolenie wykazuje rosnącą świadomość na temat problemu marnowania żywności i warto to docenić.

Anna Sowik-Złotoś zauważyła także, że do lodówek społecznych jedzenie przynoszą również nowożeńcy po swoich weselach. Wyraziła opinię, że często osoby dzielą się żywnością bez chwalenia się tym faktem, co jest istotne. Podkreślała, że nie powinniśmy marnować jedzenia, ponieważ są osoby w Rybniku, które borykają się z problemami finansowymi. Nie chodzi tu wyłącznie o osoby bezdomne, ale także o te, które mają trudności ze sprostaniem codziennym wydatkom. Dyrektor OPS-u apelowała o podnoszenie świadomości na ten temat i chęć dzielenia się z innymi.

Lodówki społeczne w Rybniku możemy znaleźć w następujących miejscach: „Wspólny Stół”, ul. Zebrzydowicka 30/3; parking przy kościele św. Barbary na ul. Lompy; oraz przy ul. Barbary 22, w budynku OPS i Bistra „Z Ikrą”. Dodatkowo, planowany jest montaż czwartej lodówki w Niewiadomiu.

Z okazji studniówek, warto zwrócić uwagę na zdjęcia rybnickich maturzystów z liceów „Powstańców” i „Ekonomika”: