Mieszkańcy Rybnika odetchnęli z ulgą: porzucony samochód na ul. Jodłowej wreszcie usunięty

W końcówce poprzedniego roku Straż Miejska w Rybniku otrzymała zgłoszenie dotyczące wraku samochodu, który od dłuższego czasu zaparkowany był na ulicy Jodłowej, znajdującej się w dzielnicy Kamień. Po serii starań, udało się w końcu usunąć ten opuszczony pojazd.

Jak informuje Dawid Błatoń, przedstawiciel Straży Miejskiej w Rybniku, kwestia zalegającego pojazdu została zgłoszona za pośrednictwem e-maila przez jednego z mieszkańców, który prosił o pomoc w tej sprawie. Wrak samochodu utrudniał ruch i psuł estetykę okolicy.

Nie jest jednak dokładnie znana data, kiedy auto zaczęło zalegać na wspomnianej ulicy. Informacje na ten temat uzyskano na podstawie zgłoszenia od obywatela. Funkcjonariusze straży miejskiej podjęli działania mające na celu rozwiązanie problemu, które polegały między innymi na ustaleniu właściciela pojazdu. To doprowadziło do decyzji o odholowaniu wraku.

Gdy ujawnione zostało, iż właściciel pojazdu nie żyje, funkcjonariusze rozpoczęli weryfikację czy odbyło się postępowanie spadkowe. Okazało się jednak, że nie wskazano żadnych spadkobierców. W związku z tym straż miejska podjęła decyzję o wydaniu nakazu usunięcia samochodu, który już od dłuższego czasu był nieużywany.

Warto zauważyć, że nakaz ten wydano na podstawie artykułu 50a Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z nim, pojazd, który jest powszechnie niewykazywany używany lub nie posiada tablic rejestracyjnych, może zostać usunięty przez straż miejską lub policję, a koszty takiego działania pokrywa właściciel lub posiadacz. W efekcie, wrak samochodu trafił na miejski parking.