Walka z przemocą rówieśniczą – innowacyjna aplikacja Resql w Szkole Podstawowej Nr 36 w Rybniku

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 im. Czesława Miłosza, położona w Rybniku, postanowiła skutecznie przeciwdziałać problemowi przemocy rówieśniczej poprzez wprowadzenie nowatorskiego narzędzia – aplikacji Resql. Tym samym dołączyła do grupy 15 rybnickich placówek edukacyjnych, które podjęły decyzję o skorzystaniu z tego rozwiązania technologicznego.

Resql to aplikacja, która dostarcza uczniom i kadrom nauczycielskim niezbędnych informacji dotyczących problemu przemocy pomiędzy rówieśnikami. Przed zainstalowaniem tej aplikacji na urządzeniach szkolnych, każda grupa zainteresowanych osób miała możliwość skorzystania z cyklu szkoleniowego, omawiającego działanie i cel tego narzędzia.

„Ważnym elementem naszych działań jest przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej. Dlatego cieszymy się, że możemy korzystać z tak nowoczesnych i efektywnych narzędzi jak RESQL. Ten system umożliwia nam dbać o bezpieczeństwo naszych uczniów, a co za tym idzie, wpływa pozytywnie na ich samopoczucie w trakcie realizowania obowiązków szkolnych – mówi Katarzyna Korba, Kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych w Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.”