Zimne kaloryfery czekają mieszkańców Rybnika: Pilne prace naprawcze w sieci ogrzewania miejskiego

W nadchodzącą środę, 24 stycznia, blisko 728 domostw zlokalizowanych na Osiedlu Boguszowice w Rybniku, znajdzie się w sytuacji, gdzie ich kaloryfery zostaną pozbawione ciepła. Takie niezwykle istotne informacje przekazuje PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. W swoim oficjalnym oświadczeniu, spółka zawiadamia o nieuniknionym przerwaniu dostaw ciepła do mieszkań.

To wszystko wynika z konieczności przeprowadzenia natychmiastowych prac serwisowych na sieci EC Jankowice. Zadanie to zostało powierzone specjalistom z PGG, którzy mają za zadanie dopilnować, aby wszelkie działania naprawcze zostały wykonane prawidłowo i skutecznie.

Dokument wydany przez PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa szczegółowo opisuje sytuację. Mówi on, że ze względu na pilne prace prowadzone na sieci z EC Jankowice w kierunku: Rybnik Boguszowice i Kłokocin, od godziny 6:00 rano 24 stycznia do późnych godzin popołudniowych, konieczne będzie przerwanie dostaw ciepła. Utrudnienie to dotyczy zarówno systemu centralnego ogrzewania, jak i dostaw ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców Osiedla Boguszowice-Północ i Południe.