Spokój dla mieszkańców Ochojca: PWiK Rybnik gwarantuje bezpieczeństwo wody

W naszym poprzednim artykule zwróciliśmy uwagę na komunikat, który został wydany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) w Rybniku. Mieszkańcy Ochojca nie powinni obawiać się korzystania z bieżącej wody, a problem dotyczy jedynie miejscowej szkoły. Niemniej jednak, dyspozytorzy PWiK ciągle odbierają połączenia od zaniepokojonych mieszkańców.

Warto przypomnieć, że wczoraj podkreślaliśmy, iż uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rybniku-Ochojcu musieli pozostać w domu w piątek. Wynikało to z wykrycia nieprawidłowości jakości wody w systemie wodociągowym szkoły. Karolina Wacławiec zapewniała już wtedy, że mieszkańcy dzielnicy mogą spokojnie korzystać z bieżącej wody.

Jednak jak dowiadujemy się dzisiaj, mieszkańcy północnych dzielnic Rybnika nadal dzwonią do PWiK, wyrażając swoje obawy co do jakości wody. Dlatego spółka postanowiła wydać kolejny komunikat. Sanepid w Rybniku oraz laboratorium PWiK pobrały próbki wody do szczegółowej analizy po wykryciu nieprawidłowości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Rybniku-Ochojcu. Wykazane nieprawidłowości dotyczą jedynie wody w tej placówce, a nie całej sieci wodociągowej na terenie dzielnicy.

Warto zauważyć, że PWiK stale monitoruje jakość wody w całym swoim obszarze działalności i wszystkie wyniki badań są prawidłowe. Możliwym źródłem problemu w ZSP nr 3 mogła być niedawna modernizacja systemu wodociągowego szkoły, który odpowiada za utrzymanie właściwej jakości i parametrów ciepłej i zimnej wody w budynku.