Ostrzeżenie dla kierowców: IMGW prognozuje oblodzenie dróg

Autorzytety meteorologiczne przewidują niebezpieczne warunki drogowe dla regionu, w związku z nadciągającym załamaniem pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydaje ostrzeżenie przed potencjalnym oblodzeniem dróg. Przewiduje się, że opady deszczu występujące od południa przekształcą się w śnieg, a termometry ponownie wskażą wartości poniżej zera.

Dzień 18 stycznia rozpoczął się od ocieplenia w naszym regionie, lecz nie jest to zjawisko długotrwałe. Już po południu spodziewany jest spadek temperatury i powrót mrozu. Ta zmiana warunków atmosferycznych stworzy szczególne zagrożenie na drogach, dlatego IMGW zachęca do ostrożności i wydał oficjalne ostrzeżenie o możliwości oblodzenia dla naszego obszaru.

Synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, mieszaninie deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, co doprowadzi do ich oblodzenia. Spodziewane są temperatury powietrza do -5°C, a w przypadku gruntu do -7°C. Taka ujemna temperatura ma utrzymać się aż do nadchodzącej soboty. Lokalnie przewiduje się także opady marznącego deszczu, co może prowadzić do powstania gołoledzi.

Ostrzeżenie IMGW jest aktywne od godziny 14:00 i ma obowiązywać do 2:00 rano dnia następnego, czyli 19 stycznia. Pamiętajcie – bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, zarówno dla Was, jak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego!