Gwarantowanie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych – inicjatywa Polskiej Policji

Polska Policja w okresie ferii zimowych dąży do zapewnienia pełnego poczucia bezpieczeństwa obywatelom, niezależnie od tego, czy spędzają oni czas na stoku narciarskim, podróżują po drogach, czy odpoczywają. W trosce o kompleksową ochronę, siły porządkowe współdziałają z szeregiem służb ratunkowych, takich jak strażacy, ratownicy górscy czy personel medyczny.

Inicjatywa promująca bezpieczne ferie jest realizowana przez Wydział Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP oraz Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W ramach tej współpracy stworzono 2-minutowy filmik, prezentujący działania policyjne podejmowane w okresie ferii zimowych. Film ten został przygotowany specjalnie na potrzeby nadchodzącego okresu świątecznego.

W ramach dodatkowego uzupełnienia do powyższej inicjatywy, zaprojektowano również serię krótkich, kilkunastosekundowych tipów (wskazówek) dotyczących zachowań sprzyjających bezpieczeństwu podczas zimowego wypoczynku. Te praktyczne porady są już od kilku dni publikowane w mediach społecznościowych.

Cała społeczność jest gorąco zachęcana do zapoznawania się z treściami prezentowanymi w ramach tej akcji. Dodatkowo, zachęcamy do dzielenia się tymi informacjami z najbliższymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa podczas tegorocznych ferii!