Wizyta stypendystek Premiera w Starostwie Powiatu Rybnickiego

Dnia 10 stycznia 2024, na specjalne zaproszenie Starosty Powiatu Rybnickiego, Damiana Mrowca, dwie utalentowane młode kobiety – Agata Rusecka i Amelia Bendelewska, stypendystki Prezesa Rady Ministrów – odwiedziły siedzibę starostwa. Były one prowadzone przez Natalię Kuś, Dyrektora Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

Zarówno Agata jak i Amelia są wybitnymi uczennicami swoich szkół odbywających naukę w Czerwionce-Leszczynach. Agata jest uczennicą III klasy Liceum Ogólnokształcącego z profilu biologiczno-chemicznym i pasjonuje się głównie matematyką, chemią i biologią. Planuje skierować swoją edukację w stronę nauk medycznych. Dodatkowo jest utalentowaną pianistką i gitarzystką, które to umiejętności rozwija w wolnym czasie.

Amelia natomiast, jako czwartoklasistka Technikum o profilu reklama, wykazuje wyjątkowe zainteresowanie programowaniem. Dodatkowo uczy się szeregu języków obcych: angielskiego i francuskiego w ramach oferty szkolnej, oraz koreańskiego i japońskiego samodzielnie, osiągając imponujące postępy. Jej przyszłość również wiąże z nauką języków.

W spotkaniu uczennic ze Starostą Damianem Mrowcą, Dyrektorką Natalią Kuś, Wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską i Kierownikiem Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorzem Potyszem, wszyscy wręczyli dziewczętom gratulacje oraz małe upominki, życząc im dalszych sukcesów w nauce i pomyślności w życiu osobistym.