Przyszłe wydarzenia sportowe i rekreacyjne w Rybniku

Przygotujcie się na nadchodzącą niedzielę, gdy piłkarki TS ROW Rybnik będą walczyć o ligowe punkty, mając na oku medal ekstraklasy. Tymczasem, dzień wcześniej, koszykarki RMKS-u z Boguszowic zamierzają przerwać cykl kolejnych porażek. Istotną informacją jest również uruchomienie preordera na startowe pakiety biegów tworzących rybnickie Biegowe Grand Prix – szczegóły można znaleźć na stronie MOSiR Rybnik.

Futsal ekstraliga przedstawia sytuację, w której piłkarki TS ROW po przegranej bitwie z Akademiczkami Warszawy w „Ekonomiku” obiecują walkę o zwycięstwo w zbliżających się meczach. Pierwsza taka okazja nadejdzie już 14 stycznia, niedziela. Warto jednak zauważyć, że rywalizacja będzie wyjątkowo trudna, gdyż do Rybnika zawita lider futsalowej ekstraligi – Nowy Świt Górzno.

Koszykarska I liga pokazuje, że koszykarki RMKS-u przeżywają trudne chwile po trzech porażkach z rzędu. Trener Adam Rener ma nadzieję poprawić sytuację podczas sobotniego meczu z Liderem Swarzędz. Wygrana mogłaby utrzymać rybnicki zespół w grze o play off.

Jeśli chodzi o rekreację, w najbliższą niedzielę odbędą się po raz szósty Rybnickie Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Po roku przerwy zawodnicy powrócą na stok Złoty Groń w Istebnej. Spodziewanych jest około 120 uczestników.

Edyta Czyżewska ADeHaDowo Organizacja Turystyki i Usługi oraz MOSiR zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem. Najbliższa taka wycieczka odbędzie się już 20-21 stycznia, a trasa obejmuje takie punkty jak Stożek, Soszów-Wisła Jawornik, Zabawa Karnawałowa i nocleg U Fojta.

MOSiR Rybnik umożliwia teraz zapisanie się na wszystkie biegi składające się na kolejną edycję Biegowego Grand Prix Rybnika. Dzięki temu można zaoszczędzić nieco pieniędzy.