Czy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Rybniku jest zagrożony likwidacją? Szpital zaprzecza, ale NFZ ostrzega. Konieczne jest uruchomienie działu medycyny wewnętrznej

W dzisiejszych lokalnych mediach pojawiły się spekulacje dotyczące możliwej likwidacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w Rybniku. W odpowiedzi na te doniesienia skierowaliśmy pytanie bezpośrednio do dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Karolina Wałowska, rzeczniczka prasowa tej placówki, zaprzeczyła tym pogłoskom, zapewniając, że oddział SOR nadal będzie działał. Przyznała jednak, że wygląda na to, że kwestia uruchomienia działu medycyny wewnętrznej nie ma bliskiego rozwiązania.

Trudności, z jakimi boryka się rybnicki szpital, zdają się trwać nieustannie. Te problemy stały się szerzej znane po tym, jak lokalny raper przekazał informacje o swoim wielogodzinnym oczekiwaniu na obsługę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ta sytuacja spowodowała przeprowadzenie kontroli w szpitalu przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach. Jak do tej pory, nie otrzymaliśmy jeszcze wyników tych kontroli.

– Nadal czekamy na wyniki przeprowadzonej przez NFZ kontroli, która miała miejsce po tym, jak sprawa w SOR-ze została nagłośniona – potwierdza Karolina Wałowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.