Dwoje pijanych kierowców zatrzymanych przez policję w Żorach podczas akcji "Trzeźwość"

Żorska policja podczas porannych godzin zatrzymała dwóch kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Sytuacja miała miejsce na terenie miasta Żory i dotyczyła mieszkańców naszego regionu. Akcja, przeprowadzona pod szyldem „Trzeźwość”, skutkowała przebadaniem ponad 700 kierujących od wczesnych godzin porannych.

Z trzech zatrzymanych za kierowanie w stanie nietrzeźwości, dwóch to mieszkańcy Rybnika i Świerklan. Ten ostatni wydawał się być szczególnie spragniony alkoholu, co doprowadziło do jego zatrzymania przez żorskich funkcjonariuszy.

64-letni mężczyzna wpadł w ręce praworządności o godzinie 6:30. Mieszkaniec Świerklan wybrał się na zakupy do stacji paliwowej w dzielnicy Rój. Jego celem był jeden litr wódki. Kiedy mężczyzna spotkał na swojej drodze policjanta, ten natychmiast poczuł intensywny zapach alkoholu. Jak się okazało, nie tylko miał on zamiar kupić alkohol, ale również prowadził swoje auto będąc pod jego wpływem – relacjonuje asp. Marcin Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.