Kampania „Trzeźwość” prowadzona przez rybnicką policję w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach

Od godziny czwartej rano, policjanci z Rybnika i okolicznego powiatu rozpoczęli działania w ramach akcji „Trzeźwość”, którą prowadzi wydział ruchu drogowego. Kampania ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach, poprzez eliminowanie możliwości dalszej jazdy osobom pod wpływem alkoholu. Kierowcy nietrzeźwi stanowią potencjalne niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie i swojego zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Czapka policyjna, latarka i przyrząd do badania poziomu trzeźwości to wyposażenie używane przez funkcjonariuszy policji od godziny 4:00. Akcją kierują funkcjonariusze z rybnickiego wydziału ruchu drogowego. Kampania jest skierowana przeciwko pijanym kierującym. Patrole policyjne kontrolują poziom trzeźwości na terenie całego powiatu. Ich zadaniem jest ograniczenie liczby wypadków drogowych, szczególnie tych spowodowanych przez osoby pod wpływem alkoholu, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W ramach działań, patrole policyjne jednocześnie kontrolują poziom trzeźwości w kilku różnych lokalizacjach.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie. Pragniemy przypomnieć, że kierowcy pod wpływem alkoholu stanowią duże ryzyko na drogach i często są sprawcami najbardziej tragicznych wypadków. Pijąc alkohol, nie powinniśmy siadać za kółkiem.