Akcja "Trzeźwość" w pełni – intensywne kontrole policyjne na drogach Rybnika i powiatu rybnickiego

Rozpoczęcie dnia 2 stycznia o godzinie 4.00 na obszarze Rybnika i powiatu rybnickiego zainaugurowało działania stróży prawa z wydziału ruchu drogowego, prowadzących akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie możliwości kontynuowania jazdy przez nietrzeźwych kierowców.

Działania te są konieczne, ponieważ kierujący pod wpływem alkoholu stanowią znaczne zagrożenie. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

W ramach tych działań, funkcjonariusze rybnickiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzają regularne kontrole. Fokus tej akcji skupiony jest przede wszystkim na kierowcach, którzy podejmują niemądre decyzje o prowadzeniu pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Patrolujące drogi jednostki policyjne dokładnie sprawdzają stan trzeźwości kierujących na terenie całego powiatu. Ich zdecydowane działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, szczególnie przez redukcję liczby wypadków, w tym tych, które są efektem jazdy pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości odbywa się jednocześnie w różnych miejscach.