Podziel się poświątecznym jedzeniem z potrzebującymi: Jak skorzystać z lodówek społecznych w Rybniku?

Rozpoczyna się okres powrotu do codzienności po świętach Bożego Narodzenia. Jesteśmy powoli budzeni z bożonarodzeniowego lenistwa. Pierwszym krokiem, o którym powinniśmy pomyśleć, jest co zrobić z resztkami jedzenia, które zostały w naszych lodówkach po świątecznej uczcie. Zamiast je marnować, warto rozważyć oddanie ich tym, którzy tego potrzebują. W Rybniku działalność prowadzą lodówki społeczne.

Jest ważne, aby mieszkańcy Rybnika wiedzieli, że na terenie miasta znajdują się trzy społeczne lodówki. Każdy, kto ma nadwyżki żywności, może je tam przekazać. Te, które są w potrzebie, mogą przyjść i zabrać darmowy posiłek. Kluczowym warunkiem jest jednak to, że na każdym produkcie musi być wyraźnie oznaczona data przygotowania dania lub termin do spożycia.

Pierwsza z lodówek mieści się przy „Wspólnym Stole” na ulicy Zebrzydowickiej 30/3. Kolejna znajduje się na osiedlu Boguszowice przy ulicy Lompy – jej lokalizacja to parking obok kościoła św. Barbary. Trzecia z nich umiejscowiona jest w Niedobczycach przy ulicy Barbary 22, bezpośrednio w budynku OPS i Bistra „Z Ikrą”.