Ruchy kadrowe w Rybniku: Wojciech Kiljańczyk nowym wiceprezydentem miasta

Znane są już plany roszad w samorządzie miasta Rybnik. Dojdzie do znaczących zmian na stanowisku drugiego człowieka w mieście. Od nowego roku funkcję wiceprezydenta miasta będzie pełnił Wojciech Kiljańczyk. Dotychczas zajmował on stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Rybnika, a teraz przejmie obowiązki po Piotrze Masłowskim.

Niedawno informowaliśmy o planach prezydenta Piotra Kuczery, który zamierzał samodzielnie objąć obowiązki swojego zastępcy Piotra Masłowskiego, obecnie pełniącego funkcję senatora. Teraz jednak wydaje się, że prezydent zdecydował się na inną ścieżkę i wprowadzi zmiany w strukturze prezydium miasta. Nowym wiceprezydentem miasta Rybnik zostanie Wojciech Kiljańczyk.

Wojciech Kiljańczyk to rodowity rybniczanin, urodzony w 1986 roku. Jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Rybniku oraz Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej. Kontynuował swoje wykształcenie podczas studiów doktoranckich z socjologii. Ukończył również dwuletni międzynarodowy program Executive MBA, prowadzony przez Uniwersytet Śląski w Katowicach i Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów, walidowany przez Aix-Marseille Graduate School of Management. Kiljańczyk to także certyfikowany menadżer innowacji (TUV NORD) oraz posiadacz certyfikatów zarządzania projektami i ryzykiem.