Symbol pokoju – Betlejemski ogień, na nowo przybył do Rybnika: dowiedz się, gdzie możesz go spotkać

Rozpowszechnianie Betlejemskiego światełka pokoju to tradycja, która każdego roku ma miejsce również w Rybniku. Przygotowania zawsze rozpoczynają się na początku tygodnia, kiedy to harcerze dostarczają płomień pochodzący z Betlejem do różnych instytucji miejskich, kościołów oraz szkół.

Wcześniej informowaliśmy o dostępności Betlejemskiego ognia w Urzędzie Miasta. Obecnie jednak liczba miejsc, gdzie można odnaleźć ten symbol pokoju, znacząco wzrosła. Możesz tam przyjść, aby zapalić swoją świecę lub znicz i zabrać ten unikalny ogień do swojego domu. Warto dodać, że znicz z tym właśnie płomieniem został umieszczony również pod pomnikiem Jana Pawła II, znajdującym się przy rybnickiej bazylice.

„Betlejemski ogień jest symbolem pokoju i skauci od wielu lat roznoszą go po wszystkich zakątkach świata. W dzisiejszych czasach, kiedy konflikty zbrojne trwają zarówno w Ziemi Świętej jak i tuż za naszymi granicami, symbolika pokoju staje się szczególnie istotna. Niemniej jednak, nie powinniśmy ograniczać się tylko do symboli. Wojna to przecież nie tylko konflikt zbrojny, ale także gniew i pragnienie zdominowania innych ludzi. Takie uczucia mogą zrodzić się w sercu każdego z nas. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby zaprosili ten płomień do swojego domu na kolację wigilijną oraz zachęcamy do głębszego przemyślenia własnych postaw i relacji z innymi. Pokój powinien zaczynać się bowiem od naszych serc” – mówi Patrycja Bielaczek, komendantka Hufca Ziemi Rybnickiej.