Święta zbliżają się wielkimi krokami: Betlejemskie Światło Pokoju już w Rybniku

Betlejemskie Światło Pokoju, znak nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, rozjaśnia już wnętrza Urzędu Miasta w Rybniku. Do 22 grudnia, mieszkańcy Rybnika mają jedyną okazję na zaniesienie tego symbolicznego ognia do swoich domostw. Wszystko co potrzebne to po prostu przyjść z własnym lampionem lub świecą.

Przekazanie płomienia Betlejemskiego Światła Pokoju miało miejsce za sprawą harcerzy Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej, którzy przekazali go prezydentowi miasta – Piotrowi Kuczerze. Urząd Miasta serdecznie zachęca mieszkańców do odwiedzenia siedziby (znajduje się na pierwszym piętrze obok sali Rady Miasta), aby za pomocą własnych świeczek czy lampionów zabrać ze sobą ten unikalny ogień.

Symboliczny płomień można zabrać w godzinach otwarcia urzędu do piątku, 22 grudnia. W poniedziałki, wtorki oraz środy urząd otwarty jest od 8.00 do 15.00, natomiast w czwartki – od 8.00 do 17.30, zaś w piątki – od 8.00 do 12.30.

Moc Betlejemskiego Światła Pokoju, które płynie z groty narodzin Chrystusa, dociera do wielu zakątków świata. Jest to symbol pokoju i nadziei na życie bez konfliktów i nieporozumień, przekazywany dalej dzięki zaangażowaniu harcerzy.