Drogowe utrudnienia: Zamknięcie odcinka DW925 od Stanowic do Rybnika

Zaledwie chwilę mogliśmy cieszyć się swobodnym przemieszczaniem po ul. Mikołowskiej. Już w najbliższy czwartek, 14 grudnia, drogowcy planują zamknięcie ruchu na odcinku drogi wojewódzkiej nr 925 od Stanowic aż do granic Rybnika.

Firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., która odpowiada za przebudowę wspomnianej arterii od granicy Rudy Śląskiej po Rybnik, przekazuje informację o wprowadzeniu od godziny 12:00 tymczasowej organizacji ruchu na terenie budowy. Ta obejmie przede wszystkim odcinek drogi DW 925 w km 33+880 ÷ 38+360, rozpoczynający się od skrzyżowania z drogami wojewódzkimi nr 924 i kończący na skrzyżowaniu z ul. Robotniczą w Rybniku. Na tych fragmentach drogi wprowadzony zostanie zakaz ruchu dla ogółu pojazdów.

Jednakże, ten zakaz nie będzie obowiązywał dla wszystkich. Wyjątek stanowić będą pojazdy lokalnej komunikacji miejskiej, samochody służb miejskich, ratunkowych oraz budowlanych. Wymienionym jednostkom wolno będzie także dojeżdżać do posesji od DW924 w Stanowicach do ul. Robotniczej w Rybniku.

Dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, zaplanowano trasę objazdu: DW925 – A1 – Rondo Gliwickie – Rybnicka – Rondo Rowieńskie – Raciborska – Rondo Raciborskie – Lotniskowa – Rondo Rybnickie – Żorska – Rondo Gotartowickie – Rondo Sygnały – Rondo Ligockie – Rondo Boguszowickie – Prosta – Rondo Żorskie – Żorska – Rondo Powstańców Śląskich – Sybiraków.