Prezentacja szóstej edycji kalendarza „Jestem z Rybnika” w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Szósta odsłona kalendarza „Jestem z Rybnika” ukazującego pasje mieszkańców tego miasta została oficjalnie zaprezentowana. Wydarzenie miało miejsce 7 grudnia, w czwartek, w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Kiedy spojrzymy na ten kalendarz, natychmiast widzimy portrety rybniczan i rybniczanek, którzy decydowali się na życie i pracę w Rybniku. Te wyjątkowe postacie przyczyniają się do tworzenia unikalnego oblicza miasta, a ich historie są nieodłącznym elementem każdej edycji kalendarza.

Piotr Kuczera, prezydent miasta Rybnik, podkreśla, że jego mieszkańcy są prawdziwymi bohaterami tego kalendarza, mówiąc: „Pasja to moja praca, praca to moja pasja”. Z radością odnotowuje również ciągłe odkrywanie nowych, interesujących osób, które mają potencjał stać się częścią następnych edycji kalendarza. Napawa go radością fakt, że miasto jest miejscem pełnym osiągnięć swoich mieszkańców.

Publikacja ta, wykonana z dbałością o szczegóły, może stać się doskonałym prezentem świątecznym dla mieszkańców Rybnika, ale także dla wszystkich, którzy kochają to miasto i identyfikują się z nim. Kalendarz jest dostępny do kupienia w punkcie „Halo! Rybnik” przy ulicy Jana III Sobieskiego 20.

Bohaterowie tegorocznej edycji kalendarza to m.in. Aleksandra i Tomasz Trocińscy oraz Jakub Ryć, których pasją jest prowadzenie klubu CrossFit Black Ground, czy Karol Ciecior, współwłaściciel rodzinnej firmy Atelier Słodyczy. Również Paulina Rzymanek i Elżbieta Janota, tłumaczki prowadzące podcast o książkach „Już tłumaczę”, są bohaterkami tej edycji. Wśród nich znalazła się również Anna Jurcimierska – właścicielka Pole Dance Centrum, Monika Dzierżenga – twórczyni polskiej marki handmade MiDius, Teresa i Mariusz Steblok – zawodowa rodzina zastępcza oraz wielu innych wyjątkowych ludzi.

Marcin Giba, ceniony fotograf, który od lat organizuje Rybnicki Festiwal Fotografii razem ze swoją żoną Niną, jest odpowiedzialny za zdjęcia do kalendarza. W swojej karierze zdobył wiele międzynarodowych nagród za swoje fotografie dronowe, w tym m.in. 1. miejsce w kategorii Architecture/Cityscapes podczas konkursu International Photography Awards w 2023 roku.

Warto dodać, że edycje na lata 2018 i 2019 zdobyły tytuł najlepszego kalendarza administracyjnego podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art w Katowicach.