Inicjatywa "Mały miś o wielkim sercu": pluszowe misie dla małych pacjentów szpitala

Pod hasłem „Mały miś o wielkim sercu” odbyła się inicjatywa zorganizowana przez dzieci z Przedszkola nr 42 oraz seniorów z Rybnika. Przez wspólne działania, stworzyli oni pluszowe zabawki w kształcie misiów, które później zostały przekazane dzieciom hospitalizowanym na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

W planie szycia tych uroczych przytulanek uczestniczyli zarówno seniorzy z Klubu Seniora prowadzonego przez Fundację „Superfundacja”, mieszczącego się na ulicy Orzeszkowej, jak i emeryci należący do Koła Związku Nauczycielstwa Polskiego, którego siedziba znajduje się pod tym samym adresem. Przedszkolaki natomiast przejęły odpowiedzialność za nadanie imion każdemu pluszakowi. Pod opieką dorosłych zajęły się również przyklejeniem nosków i oczu do misiów.

„Pluszowy miś jest najlepszym towarzyszem każdego dziecka, ukochanym kompanem w dobrych i złych czasach. Misie można przytulić, a nawet powierzyć im swoje sekrety. Misie zostaną dostarczone na oddział jeszcze przed przybyciem Św. Mikołaja i na pewno przyniosą dzieciom wiele radości” – mówi Katarzyna Grycman-Wieczorek, dyrektor przedszkola.

W poniedziałek, 4 grudnia, misie trafiły w ręce małych pacjentów jako mikołajkowe prezenty. Odbierając je od dyrektorki pediatrii w rybnickim szpitalu, dr hab. Katarzyny Musioł, dzieci były pełne radości i uśmiechu.