Rodzice wzywają, szkoła i urząd miasta odpowiadają: busy będą dowoziły dzieci do szkoły

Etap budowy drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna na terenie Rybnika uniemożliwił pewnym uczniom z Niedobczyc dojście do szkoły. Rodzice skierowali sprawę do uwagi dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 21 i Urzędu Miasta, którzy podjęli działania, aby zapewnić bezpieczny transport dla dzieci. Od 1 grudnia zostaną wprowadzone busy dowożące uczniów do placówki edukacyjnej.

Przed dwoma tygodniami poruszyliśmy kwestię trudności, jakie napotkali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Rybniku-Niedobczycach, próbując zapewnić bezpieczne dotarcie swoim dzieciom do szkoły. Dyrektor placówki, Tomasz Adamczyk, potwierdził skuteczność podjętych działań w kwestii organizacji transportu. Z dniem 1 grudnia wszystkie dzieci mieszkające w miejscach, gdzie bezpieczne dojście pieszo do szkoły jest niemożliwe ze względu na odległość od budowy, będą miały zapewniony dowóz busami. Interwencja rodziców okazała się efektywna – dyrekcja szkoły szybko znalazła rozwiązanie problemu. Dodatkowo, 12 uczniów korzystających z transportu zostanie dowożonych busami, a dla tych, którzy nadal będą chodzić do szkoły pieszo, zostało utworzone utwardzone przejście na ulicy Niedobczyckiej.

Problem dotarcia do szkoły nie tylko zgłosili rodzice w dyrekcji szkoły, ale także w magistracie miasta. Dyrektor placówki podjął kroki, które szybko zyskały akceptację kuratorium oświaty i magistratu rybnickiego.