Policja w Rybniku zatrzymała notorycznego złodzieja kart kredytowych

Rutynowe działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku doprowadziły do zatrzymania jednej osoby, która na swoim koncie miała wiele przypadków kradzieży kart płatniczych. Skierowane na niego zarzuty dotyczą wypłat pieniędzy z bankomatów za pomocą skradzionych kart. Jak informują ofiary, straty finansowe wynoszą co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Do tego dochodzi fakt, że 48-letni mężczyzna figurował w rejestrze osób poszukiwanych przez policję.

Podczas prowadzenia rutynowego patrolu, funkcjonariusze pomyślnie zatrzymali wspomnianego 48-latka na terenie miasta Rybnika.

Według relacji sierżanta sztabowego Szymona Murasa z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, podejrzany działał według określonego wzorca. Inicjował kontakty z seniorami i próbował zdobyć ich zaufanie. Często odwiedzał ich domy, a podczas tych wizyt, kiedy nadarzała się okazja, kradł portfele tych osób. Później wyciągał z nich karty płatnicze i dokonywał wypłat z bankomatów. Po wykorzystaniu możliwości wypłacania gotówki kupował telefony komórkowe, które następnie zostawały zastawione w lombardach. W ten sposób straty poniesione przez jego ofiary wyniosły co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi Szymon Muras.