Przedsiębiorcy z Rybnika karani przez skarbówkę za niekorzystanie z kas fiskalnych

Pod koniec października i na początku listopada, jak to ma miejsce każdego roku, skarbówka ze Śląska przeprowadziła intensywne kontrole. Głównym celem była weryfikacja, czy sprzedaż prowadzona przez przedsiębiorców jest prawidłowo rejestrowana za pomocą kas fiskalnych. W trakcie tych działań, kontrole objęły również Rybnik, gdzie aż czterech miejscowych biznesmenów zostało przyłapanych na nieprawidłowościach.

Biorąc pod uwagę wszechstronność akcji kontrolnej, pracownicy oraz funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z siedzibą w Katowicach przeprowadzili ponad 100 takich działań. Kontrole obejmowały 22 lokalizacje na terenie całego województwa śląskiego.

W ramach tych działań przeprowadzono wnikliwą kontrolę u podatników prowadzących kluby nocne, puby, dyskoteki oraz restauracje. Najwięcej grzywien dla przedsiębiorców działających w tych sektorach wydano w Katowicach, Sosnowcu i właśnie w Rybniku. W następnych dniach śląski Urząd Celno-Skarbowy zwrócił uwagę na to, czy klienci otrzymują paragony fiskalne przy zakupie zniczy w straganach, kioskach i punktach sprzedaży. Niepokojąco duża liczba mandatów została również nałożona w tej dziedzinie, zwłaszcza w Gliwicach, Mysłowicach oraz Tychach – jak informuje Katarzyna Klos, rzeczniczka katowickiej Krajowej Administracji Skarbowej.