Ograniczenia prędkości na drogach Śląska: Kamery zainstalowane w Jankowicach i Świerklanach

W miejscowościach Jankowice i Świerklany, kierowcy muszą być teraz bardziej ostrożni podczas jazdy. Tuż za nowym rondem w Jankowicach oraz na ulicy Plebiscytowej w Świerklanach, zainstalowano urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości, co natychmiast zauważyli uczestnicy ruchu drogowego. Informacje na ten temat pojawiły się po raz pierwszy w lutym bieżącego roku.

Pisaliśmy już wcześniej o planach instalacji nowych fotoradarów, systemów odcinkowego pomiaru prędkości oraz monitoringu przejazdów kolejowych na terenie województwa śląskiego. To było na początku 2023 roku. Szczególnie ważne dla kierowców z Rybnika i powiatu rybnickiego były informacje o planowanym umiejscowieniu tych urządzeń na trasie Jankowice – Świerklany, pomiędzy ulicami Nową a Plebiscytową.

Chociaż w pewnym momencie dyskusja na ten temat ucichła, jeden z naszych czytelników przypomniał o niej, informując nas, że podczas porannej jazdy ze Świerklan do Rybnika zauważył kamery w wyżej wymienionych lokalizacjach. Na miejscu przekonaliśmy się, że faktycznie tak jest i udokumentowaliśmy to na zdjęciach. Obecnie wygląda na to, że kamery jeszcze nie są w pełni operacyjne. W Jankowicach zauważyliśmy bowiem, że przeprowadzane są prace związane z okablowaniem, a brakuje jeszcze tablic informujących o prowadzeniu odcinkowego pomiaru prędkości, co jest obligatoryjne.