Uwaga na drogach – w Rybniku ulica Mikołowska jest już przejezdna po poważnym wypadku z wieloma pojazdami

Już koło godziny 8:00 rano, ulica Mikołowska w Rybniku została ponownie otwarta dla ruchu. Wcześniej doszło tam do poważnego wypadku, w którym uczestniczyły aż cztery samochody.

W pierwszych godzinach wtorkowego poranka, około 6:00, na ulicy Mikołowskiej w Rybniku doszło do zdarzenia, które spowodowało dwugodzinny paraliż ruchu. Cztery pojazdy zderzyły się na drodze. Policja już ustaliła przebieg tego niefortunnego incydentu i około godziny 8:00 rano, droga została ponownie udostępniona dla kierowców.

Według st. sierżanta Szymona Murasa z rybnickiej jednostki policji, kierowca samochodu marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu. Najpierw uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata, a następnie forda. W efekcie siły odrzutu, ford uderzył w jadący za nim samochód marki Mazda. Co więcej, ustalono, że Skoda jechała w kierunku Przegędzy, podczas gdy pozostałe samochody poruszały się w kierunku Rybnika.

W wyniku tego zdarzenia dwóch mężczyzn, podróżujących fordem, w wieku 37 i 62 lat, doznało obrażeń. Szacuje się, że straty wyniosły 50 tysięcy złotych. Istotne jest to, że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, w tym dwa zastępy PSP. Policjanci nadal starają się ustalić szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o ostrożność! Nawilżone drogi mogą być niebezpieczne!