Podsumowanie incydentu drogowego na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Dwóch mężczyzn rannych, straty oszacowano na 50 tysięcy złotych

Ulica Mikołowska w Rybniku, która była zablokowana przez prawie dwie godziny po poważnym wypadku drogowym, została ponownie otwarta dla ruchu kołowego o godzinie 8:00. W wypadku, do którego doszło na tej ulicy, uczestniczyły cztery samochody.

Zderzenie miało miejsce we wczesne wtorkowe poranki 14 listopada. Policjanci z rybnickiej komendy szybko dotarli na miejsce i rozpoczęli dochodzenie, które pozwoliło im ustalić jak doszło do zdarzenia. Po dwugodzinnej przerwie od momentu wypadku, o godzinie 8:00 udało się przywrócić normalny ruch drogowy.

Kierujący pojazdem marki Skoda niespodziewanie znalazł się na pasie ruchu przeznaczonym dla nadjeżdżających pojazdów. Najpierw uderzył w Fiat’a, potem w Ford’a, który z kolei zahaczył o Mazdę jadącą za nim. Kierowca Skody jechał w stronę Przegędzy, podczas gdy pozostałe auta zmierzały w kierunku Rybnika. Szczegółowy przebieg zdarzenia opisał starszy sierżant Szymon Muras z rybnickiej policji.

Niestety, w wyniku tego tragicznego zdarzenia dwóch mężczyzn podróżujących Fordem, w wieku 37 i 62 lat, odniosło obrażenia. Straty po kolizji zostały oszacowane na 50 tysięcy złotych. Wszystkich uczestników wypadku poddano badaniu alkomatem, które wykazało, że byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku intensywnie pracowały służby ratownicze, a także dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Policja kontynuuje śledztwo, aby dokładnie ustalić okoliczności całego zdarzenia. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie na mokrych drogach!