Kierujący motocyklem pod wpływem alkoholu spowodował kolizję w Rybniku

37-letni kierowca motocykla, będąc pod silnym wpływem alkoholu, doprowadził do zdarzenia drogowego w Rybniku. Zaskakująco, mężczyzna był nietrzeźwy, miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Niemcewicza w Rybniku dnia 12.11. Niestosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez nietrzeźwego motocyklistę doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem. W rezultacie zjechał on na przeciwny pas ruchu, gdzie na łuku drogi doszło do bezpośredniego zderzenia z jadącym samochodem marki maserati. Badanie alkomatem przeprowadzone na miejscu potwierdziło stan nietrzeźwości mężczyzny.

Po kolizji sprawca został natychmiast przewieziony do szpitala. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania i czeka go rozprawa sądowa. Wydarzenie to znów skłoniło policję do apelowania o ostrożność wszelkim kierowcom:

Decyzja o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu może wiązać się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Jest to również ryzykowne zachowanie, które może prowadzić do tragedii na drodze, a nawet śmierci młodych pasażerów lub przypadkowych osób. Dlatego apelujemy do wszystkich, aby zawsze reagować, gdy podejrzewają, że osoba pod wpływem alkoholu zamierza prowadzić pojazd.