Podsumowanie tegorocznych działań policji podczas Wszystkich Świętych

Opadły emocje po dniach obchodów Wszystkich Świętych. Na przestrzeni od 31 października do 2 listopada służby porządkowe były skupione na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim, którzy zdecydowali się odwiedzić groby bliskich.

Akcja o nazwie „Wszystkich Świętych”, prowadzona przez lokalne siły policyjne w Rybniku i okolicznych powiatach, trwała do 2 listopada, począwszy od 31 października. Głównym celem tych działań było zabezpieczenie terenów cmentarnych, zwłaszcza tych znajdujących się w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych, gdzie natężenie ruchu zarówno pieszych, jak i pojazdów jest największe.

Niestety, pomimo intensywnych działań, odnotowano 9 kolizji drogowych. Na szczęście, nie przyniosły one ze sobą żadnych ofiar ani osób poszkodowanych. Co więcej, z satysfakcją można stwierdzić, że na obszarze naszego miasta i powiatu w wyznaczonym okresie nie miały miejsca żadne wypadki drogowe.

Stróże prawa nie spoczywali na laurach i podczas trzech dni działań zatrzymali 7 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, udało im się wykryć i udokumentować 149 przypadków wykroczeń na drogach.