Politechnika Śląska w Rybniku wznowiła studia dzienne po sześciu latach przerwy

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Śląskiej w CKU Filii w Rybniku miała miejsce w poniedziałek, 30 października. Na tej uroczystości ogłoszono wznowienie studiów dziennych, na które zdecydowało się uczęszczać 16 studentów, specjalizujących się teraz na kierunku logistyki. Uczelnia uczciła też pamięć Jerzego Kucharczyka, wybitnego profesora Politechniki Śląskiej i założyciela ROW, odsłaniając jego popiersie.

Na ceremonii inauguracyjnej zebrali się nie tylko członkowie kadry naukowej i studenci Politechniki Śląskiej, ale także inni goście. Uroczystość została uprzyjemniona przemówieniami, wykładami oraz występem Chóru Bel Canto.

Politechnika Śląska jest jednym z dwóch ośrodków edukacyjnych pozostałych po wielkim kampusie, który kilka lat temu utworzyły uczelnie działające w Rybniku we współpracy z dużymi ośrodkami gospodarczymi. Drugim jest UE. Po sześciu latach przerwy, jak podkreślił dyrektor CKU, dr hab. Zygmunt Łukaszczyk, uczelnia postanowiła wzbogacić swoją ofertę edukacyjną i powrócić do prowadzenia studiów stacjonarnych.