Otwarcie innowacyjnej stacji wodorowej w Rybniku – wielka gala z udziałem polskich celebrytów

Nowa era niskoemisyjnej motoryzacji na Górnym Śląsku rozpoczęła się od otwarcia drugiej w Polsce, a pierwszej w regionie, stacji paliw na wodór. Uroczystość odbyła się przy ulicy Budowlanych w Rybniku, gdzie mieści się nowo otwarta stacja. W ceremonii uczestniczyli między innymi znane postaci ze świata biznesu i telewizji, takie jak Zygmunt Solorz czy Krzysztof Ibisz.

Sam Zygmunt Solorz miał zaszczyt przeciąć wstęgę, oficjalnie inaugurując działalność stacji. Towarzyszył mu w tym momencie Ireneusz Zyska, pełniący obowiązki wiceministra klimatu i środowiska. Za atmosferę podczas uroczystości odpowiadał natomiast popularny prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz.

Niezwykle istotne jest to, że stacja znajduje się tuż obok dworca DKM, na terenie wydzierżawionym od miasta przez firmę PAK-PCE Stacje H2. Spółka ta jest częścią ZE PAK i Grupy Polsat Plus. Uroczyste otwarcie było doskonałą okazją do promowania nie tylko samej stacji, ale także autobusów napędzanych wodorem, które zachwalał Krzysztof Ibisz. W uroczystości brał też udział wiceminister Ireneusz Zyska, który również nie szczędził ciepłych słów na temat nowo otwartego obiektu.

Otwarcie stacji to przełom dla Rybnika i całego kraju. Jest to już druga tego typu inwestycja po Warszawie, która umacnia pozycję Górnego Śląska jako przemysłowego serca Polski. Realizacja tej inwestycji oznacza wprowadzenie paliwa zeroemisyjnego, co jest wielkim krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju regionu. Jak mówił wiceminister, jest to dowód na to, że Polska jest liderem tej zmiany i cieszy się rozwijającą gospodarką.