Tradycja grudniowego biegania: XIX Bieg Barbórkowy w Rybniku

Decydujący miesiąc roku, grudzień, przynosi ze sobą wyjątkową tradycję w mieście Rybnik. Jest to szczególny moment, kiedy setki entuzjastów sportu z różnych zakątków Polski zbierają się, aby wziąć udział w kolejnej odsłonie Biegu Barbórkowego.

To wydarzenie sportowe stanowi doskonałą okazję do połączenia miłości do biegania z euforią związaną z nadchodzącym okresem świątecznym. Atmosfera tej imprezy sprawia, że jest to nie tylko wyzwanie sportowe, ale także święto radości i wspólnoty.

Bieg Barbórkowy zaplanowany jest na 3 grudnia 2023 roku. To niedziela, a więc idealny dzień na aktywności na świeżym powietrzu. Start zaplanowano na godzinę 12:00 przy ulicy Budowlanych w Rybniku, w pobliżu autobusowego przystanku, który zlokalizowany jest przy wylocie z terenu Zespołu Szkół nr 3 – placówki edukacyjnej mieszczącej się przy ulicy Orzepowickiej 15A.

Zorganizowane trasy przeznaczone do biegu zostały starannie opracowane. Uczestnicy wydarzenia, biegając, będą mieli okazję dostrzec i docenić urok Rybnika, który zimą prezentuje się w zupełnie innej perspektywie.

Organizatorzy przypominają, że nadal można zgłaszać swoje uczestnictwo w biegu. To jest Twoja szansa – zapisz się i Ty!