Ograniczenia w działaniu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku

Do czasowego zawieszenia działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) doszło w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. W konsekwencji, pacjenci będący w stanie krytycznym, będą przenoszeni do innych instytucji medycznych. Ta informacja została przekazana publicznie 28 października.

Na początku swojej wiadomości z dnia 28 października, zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku poinformował o pojawieniu się problemów w funkcjonowaniu SOR-u. Informacja ta ukazała się dzień po tym, jak znalazły się pierwsze doniesienia o trudnościach w działaniu tego oddziału. W wyniku tych problemów, szpital przekierowuje teraz pacjentów wymagających natychmiastowej pomocy do innych placówek.

Oficjalny komunikat od dyrekcji SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku mówił: „Informujemy, że w dniach od 27 do 30 października 2023 r. (do godziny 8:00) działań Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jest ograniczenie”. Przyczyną tej sytuacji jest niedobór personelu medycznego, dokładniej brak lekarza radiologa na dyżurze. Aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo podczas udzielania świadczeń zdrowotnych, szpital zastosował odpowiednie procedury prawne, które mają na celu przewóz pacjentów w stanie zagrożenia życia do innych placówek – informowała placówka 28 października na Facebooku.

Informacja o tym problemie nie została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej szpitala, a jedynie na stronie Facebookowej. Komunikat pojawił się na tej platformie społecznościowej wcześnie rano, 28 października, a opcja dodawania komentarzy pod postem została wyłączona.