Zagrożenie w Szpitalu Specjalistycznym nr 3 – ograniczenie działania SOR

28 października, w sobotnie popołudnie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 z Rybnika wyemitował ważny komunikat. Zawierał informacje o przestoju w funkcjonowaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), który potrwa do nadchodzącego poniedziałku, 30 października. Osoby będące w stanie zagrożenia życia będą przekierowywane do innych jednostek medycznych na terenie regionu.

Komunikat Szpitala Wojewódzkiego Specjalistycznego nr 3 trafił do opinii publicznej tuż przed godziną 18.00 i zawierał następujące treści: „Dyrekcja SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku uprzedza, że od 27 do 30 października 2023 r., aż do godziny 8.00 rano, działanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jest ograniczone”.

Powodem takich działań jest niedobór personelu medycznego, a dokładniej brak dyżurującego lekarza radiologa. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo pacjentom, szpital wprowadził procedury zgodne z obowiązującym prawem. Mają one na celu umożliwienie przewożenia pacjentów w stanie zagrożenia życia przez służby medyczne do innych placówek szpitalnych.