Akcja "Trzeźwość" zakończona sukcesem: zatrzymano poszukiwaną 38-latkę pod wpływem narkotyków

Podczas przeprowadzania operacji o kryptonimie „Trzeźwość”, funkcjonariusze z drogówki w Wodzisławiu Śląskim zatrzymali 38-letnią kobietę z Rybnika. Została ona przyłapana na prowadzeniu pojazdu będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych. Co więcej, nie posiadała prawa jazdy, a na dodatek była osobą poszukiwaną przez władze. Teraz czeka ją możliwość odbycia dwuletniego wyroku więzienia.

Podczas jednej z licznych akcji „Trzeźwość”, rybniczanka została ujęta przez mundurowych. Kierowała ona swoim samochodem, a w jej organizmie znajdowały się ślady narkotyków. Ale to tylko jedno z wielu przewinień, za które teraz będzie musiała odpowiedzieć przed sądem.

Do zdarzenia doszło 24 października, około godziny 5 rano, kiedy to policjanci na ulicy Tetmajera w Rydułtowach zdecydowali się na kontrole drogową kierującej mitsubishi. Przeprowadzone na miejscu badanie alkotestem wykazało, że kobieta była trzeźwa. Niemniej jednak, test śliny na obecność narkotyków okazał się pozytywny – informuje starszy aspirant Małgorzata Koniarska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.