Rybnicka Bazylika Świętego Antoniego organizuje wyjątkowe świętowanie Halloween

Bazylika Świętego Antoniego, położona w Rybniku, podjęła decyzję o przeprowadzeniu specjalnego balu na noc Halloween. Nie jest to jednak zwykłe straszenie w przerażających kostiumach – koszt wejścia wynosi zaledwie kilka złotych, a oprócz tego zaplanowano wiele interesujących atrakcji. Duchowieństwo zachęca swoich wiernych do skupienia się na innych formach zabawy.

Planowany na 31 października bal będzie niebanalną interpretacją tradycyjnego Halloween. Wszystko rozpocznie się od „Nocy Wszystkich Świętych”, podczas której odbędzie się spowiedź i eucharystia, a następnie bal w budynku parafialnym. To nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Nie jest to pierwsza okazja, kiedy taka impreza jest organizowana przez ruch oazowy działający przy Bazylice św. Antoniego w Rybniku. W latach ubiegłych 31 października także obchodzono Noc Wszystkich Świętych, która różni się od typowego Halloween tym, że młodzi uczestnicy przebierają się za swoje ulubione postacie świętych.

Jak zapewnia ksiądz Szymon Karnówka, celem tej imprezy nie jest konkurowanie z Halloween, ale przypomnienie młodemu pokoleniu, że święto Wszystkich Świętych może i powinno mieć radosne oblicze.

Uczestnicy balu organizowanego przez Bazylikę Świętego Antoniego powinni przyjść przebrani za swojego ulubionego świętego, zabierając ze sobą również atrybuty charakterystyczne dla wybranej postaci. Takie przebieranki mają na celu podkreślenie codziennej bliskości świętych. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi „Stać się jak dzieci”.

Szczegółowy plan imprezy dostępny jest na stronie wydarzenia na Facebooku. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17:30 od spowiedzi świętej, po której o 18:00 rozpocznie się godzinna eucharystia oraz półgodzinna modlitwa. Bal w Domu Parafialnym zaczyna się o 19:30 i ma potrwać aż do północy. Chcący uczestniczyć muszą zaopatrzyć się w kostium, uiścić opłatę w wysokości 5 zł oraz zgłosić swoją obecność za pomocą specjalnego formularza.